Zmarł ks. kan. Leon MACIĄG

Ks. Kan Leon MACIĄG, urodził się 4.08.1936 roku w Wiszniowcu Łukowskim, pow. Rohatyn, woj. Stanisławów w rodzinie Andrzeja i Franciszki Dziubak. W czasie repatriacji rodzice, przyjechali do Żmigrodu koło Milicza. Tutaj skończył szkołę podstawową, potem w Miliczu szkołę ogólnokształcącą. Jako alumn Archidiecezji w Lubaczowie skierowany został do seminarium częstochowskiego w Krakowie. Skończywszy studia został wyświęcony w Katedrze Wawelskiej w Krakowie przez abpa Eugeniusza Baziak 28.06.1959 r . Na pierwszy wikariat został skierowany do Lubyczy Królewskiej, po 3 latach, był 2 lata  administratorem Łukawicy-Kijasówce. Następne 5 lat był wikariuszem w Oleszycach. Do Hulcza został przeniesiony jako proboszcz  1969 r. do budowy kościoła. Pracował tam 19 lat, wybudowałem kościół w Hulczu i dwie kaplice (Sulimów, Kościaszyn).  Był wicedziekan w Tarnoszynie. Od 1993 r. został proboszczem w Lisich Jamach. 2007 r. przeszedł na emeryturę. Zamieszkał w Oleszycach. Zmarł 21.11.2021 r w Oleszycach.

Msza pogrzebowa w sobotę, 26 listopada o godz. 11.00 w kościele pw. Narodzenia NMP w Oleszycach.

8.00 – Wprowadzenia ciała kapłana do kościoła ( I stacja pogrzebu)

8.00 – 9.00 -Modlitwy poprowadzi Legion Maryi

9.00 – 10.00 – Modlitwy poprowadzi Domowy kościół

10.20 – Modlitwa różańcowa za zmarłego kapłana